Márton-napi készülődés

 
 

A német nemzetiségi tanulók sok élményszerű helyzettel találkoznak az iskolában, a legfontosabb hagyományokkal, az életmóddal és a nemzetiség kultúrájával. Ezekre az élményekre építve cselekvés- és projektorientált formában próbáljuk megmutatni számukra a német nemzetiség történelemét, néprajzát, nyelvét és irodalmát. Így volt ez október 25-én is, amikor szintén a német hagyományoké volt a főszerep. Ekkor a felső tagozatos német nemzetiségi tanulóink rendhagyó népismeret órán vehettek részt, ahol a Márton-napra hangolódva díszeket készítettek. A Német Nemzetiségi Önkormányzat tagjai segítették a diákok munkáját, előkészítették az eszközöket az ebédlőben. A diákok hat különböző állomáson más-más dekorációt készítettek. A vegyes összetételű csapatok közt volt, aki süteményt gyúrt és készített, volt aki, papírlibát vagy épp papírtököt állított össze. A hatodikos és az ötödikes fiúk puha textiltököket csináltak. Mindenki nagyon szorgalmasan dolgozott és végezte a feladatát. A foglalkozás végére kiállítottuk az ebédlőben az elkészült műveket, melyek nagyon ötletesek és hangulatosak lettek. Ezután pedig mindenki megkóstolta a frissen készített süteményeket. Köszönjük a sok segítséget, az előkészületet és a csodálatos délutánt a Német Nemzetiségi Önkormányzatnak!

 
   cikk martonnap  
  Fotók