„Őszi napnak csendes fénye,

/Ady Endre: Október 6./

Emlékműsor

Október 6.

„Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc bukása, a világosi fegyverletétel után ezen a napon végezték ki Aradon a magyar honvédsereg 12 tábornokát, Pesten pedig Batthyány Lajost, az első magyar felelős kormány miniszterelnökét. A vértanúk között nemcsak magyarok voltak, hanem német, osztrák, lengyel, horvát, szerb és örmény származásúak is, de mindannyian közös célért, a magyar szabadságért harcoltak és haltak meg. Nevüket mindenkinek tudnia kell: Lahner György, Aulich Lajos, Damjanich János, Knezich Károly, Leiningen-Westergurg Károly, Pöltenberg Ernő, Török Ignác, Nagysándor József, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Lázár Vilmos, Schweidel József, Vécsey Károly.

2001-ben az Aradi vértanúk napját nemzeti gyásznappá nyilvánították.”

Az Őcsényi Perczel Mór Általános Iskola 6. osztályos tanulói, Dr. Tóthné Gulyás Timi néni felkészítésével műsort adtak

az 1849. október 6-án kivégzett honvédek tiszteletére.

A 8. osztályos Kordé Anasztázia és Farkas Lászlóné iskolánk igazgatója koszorút helyeztek el a kopjafánál a hősi halottjaink emlékére.

Méltóképpen emlékeztünk meg az áldozatokról.

okto6

október 6 (1)   október 6 (2)