Márton-napi lámpás felvonulás

 
 

  A babakocsival érkezőktől az egészen idős emberekig rengeteg ismerőssel lehetett találkozni november 08-án este ezen a már hagyománynak mondható falurendezvényen Őcsényben. Az iskola nemzetiségi németet tanuló műsort adó diákjainak nagy létszáma is sok érdeklődőt vonzott, de voltak már végzett fiatalok, családok, baráti közösségek szép számmal. A felvonulást kísérő német zenekar és a mözsi német kórus is sokat tett hozzá az est hangulatához. Jó volt együtt állni és beszélgetni a tábortűz körül, és a zárásként közösen elfogyasztott kuglóf, zsíroskenyér, forralt bor és tea a gyönyörűen terített és feldíszített közösségi házban a hatalmas tömeg ellenére is egy nagy család érzését keltette.

  Nagyon köszönjük a Német Nemzetiségi Önkormányzatnak, minden szervezőnek és segítőnek ezt a szív melengetően szép emléket.

 
     
  Fotók